Mostovoy: Zenit jamoasida hech qanday muammo yo‘q
Sobiq «Spartak» jamoasi futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya chempionatining joriy mavsumidagi Sankt-Peterburg «Zenit» jamoasi natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Zenit» jamoasida muammo yo‘q. Ular o‘z ochkolarini to‘plab, bir necha tur o‘tib yuqori pog‘onalarda bo‘lishadi.
Mavsum uzoq davom etadi va jamoa tarkibining kengligi juda muhim hisoblanadi. Mostovoyning ta’kidlashicha, «Zenit» uchun yagona qiyinchilik katta o‘yinchilar zaxirasi bilan bog‘liq, chunki doim to‘g‘ri tarkibni tanlash oson emas, ayniqsa oldinga yetti turli futbolchi chiqishi mumkin bo‘lganda.
Hozirgi vaqtda besh turdan so‘ng «Zenit» Rossiya chempionatida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi. Semak boshchiligidagi jamoa shu bosqichda olti ochko jamlagan.
Umuman olganda, jamoaning mavsumdagi ko‘rsatkichlari barqaror bo‘lib, keyingi o‘yinlarda yanada yaxshilanishi kutilmoqda.

Мостовой: В команде Зенит нет никаких проблем
Бывший футболист команды «Спартак» Александр Мостовой высказался о результатах команды Санкт-Петербургского «Зенита» в текущем сезоне чемпионата России. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, в команде «Зенит» нет проблем. Они набирают свои очки и через несколько туров будут находиться на верхних позициях.
Сезон длится долго, и ширина состава команды имеет большое значение. По мнению Мостового, единственная сложность для «Зенита» связана с большим запасом игроков, так как всегда непросто выбрать правильный состав, особенно когда впереди может выйти семь разных футболистов.
В настоящее время после пяти туров «Зенит» занимает девятое место в чемпионате России. Команда под руководством Семака на этом этапе набрала шесть очков.