Flik Martinni tezroq ro‘yxatga olishni talab qildi
«Barselona» bosh murabbiyi Hans-Diter Flik klub rahbariyatidan himoyachi Jerar Martinni mavsum uchun ro‘yxatga iloji boricha tezroq kiritishni so‘ramoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Marca nashri xabar berdi. Nemis murabbiy Martinning o‘yini bilan chuqur taassurot olganini ta’kidlaydi va uni jamoani kuchaytirish uchun zarur deb hisoblaydi.
O‘tgan mavsumda 23 yoshli futbolchi barcha musobaqalar hisobiga 42 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va olti golli pas bergan. Ispaniya chempionatining birinchi turida «Barselona» mehmonlarda «Malyorka» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi.

Флик потребовал быстрее зарегистрировать Мартина
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик попросил руководство клуба как можно скорее включить защитника Жерара Мартина в заявку на сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Marca. Немецкий тренер отметил, что глубоко впечатлен игрой Мартина и считает его необходимым для усиления команды.
В прошлом сезоне 23-летний футболист провел 42 матча во всех турнирах, забил один гол и отдал шесть результативных передач. В первом туре чемпионата Испании «Барселона» на выезде обыграла команду «Мальорка» со счетом 3:0.