O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Aleksandr Mostovoy Maksim Glushenkovning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Zenit» jamoasining yarim himoyachisi mavsumni muvaffaqiyatsiz boshladi, shuning uchun maydonda kamroq vaqt oldi. Mostovoyning aytishicha, agar Glushenkov nimadirdan norozi bo‘lsa, bu tabiiy holat.
Jamoada start tarkibida o‘ynash imkoniga ega bo‘lgan boshqa futbolchilar ham bor, ammo ular hozirda zaxirada o‘tirishmoqda. Bu har qanday jamoa uchun odatiy ish muhiti hisoblanadi.
Glushenkov esa o‘z imkoniyatini qo‘lga kiritish uchun harakat qilishi kerak. Mutaxassisning ta’kidlashicha, «Spartak»ga qarshi o‘yinda Glushenkovning maydonga tushmasligi uning asosiy tarkibdan chiqarilgani degani emas.
Hozirgi mavsumda yarim himoyachi «Zenit» safida beshta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol urmagan. Shunday qilib, futbolchi o‘z ustida ishlashda davom etishi va imkoniyatni boy bermasligi muhimdir.

Mostovoy: Глушенков не должен упускать возможность
Бывший известный футболист Александр Мостовой высказался о ситуации с Максимом Глушенковым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник команды «Зенит» неудачно начал сезон, из-за чего получил меньше игрового времени. По словам Мостового, если Глушенков чем-то недоволен, это естественное явление.
В команде есть и другие игроки, которые имеют возможность играть в стартовом составе, но сейчас они находятся в запасе. Это обычная рабочая среда для любой команды.
Глушенков же должен стараться использовать свой шанс. По мнению специалиста, то, что Глушенков не вышел на поле в матче против «Спартака», не означает, что он исключён из основного состава.
В этом сезоне полузащитник провёл за «Зенит» пять матчей, но пока не забил ни одного гола. Таким образом, футболисту важно продолжать работать над собой и не упускать возможности.