CSKA Dinamoni aniq hisobda mag‘lub etdi
Sobiq “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy Rossiya chempionatining beshinchi turida bo‘lib o‘tgan “Dinamo” va CSKA o‘rtasidagi derbi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda CSKA jamoasi 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Mostovoy yangi mavsumda “Dinamo”ning faqat natijalari emas, balki o‘yini ham uni hayratda qoldirayotganini ta’kidladi.
Mutaxassis fikricha, “oq-ko‘k” jamoa himoyada ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ymoqda. Bu holat nima bilan bog‘liq ekanligi haqida savollarni bosh murabbiy Valeriy Karpin va uning murabbiylar shtabiga berish lozim.
Shuningdek, futbolchilarga ham nima uchun bunday o‘yin ko‘rsatayotgani haqida savollar tug‘ilishi kerak. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, CSKA “Dinamo”ni aniq ustunlik bilan mag‘lub etdi.
Keyingi, oltinchi turda Karpin jamoasi o‘z maydonida “Pari NN”ni qabul qiladi, CSKA esa o‘z maydonida “Akron” bilan uchrashadi. Ushbu o‘yinlar Rossiya Premer-ligasining qiziqarli bahslaridan biri bo‘lishi kutilmoqda.

CSKA уверенно обыграл Динамо с точным счётом
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказался о дерби между «Динамо» и ЦСКА, прошедшем в пятом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче команда ЦСКА одержала победу со счётом 3:1. Мостовой отметил, что в новом сезоне его удивляют не только результаты «Динамо», но и сама игра команды.
По мнению специалиста, команда «бело-голубых» допускает много ошибок в обороне. Вопросы о причинах этого следует адресовать главному тренеру Валерию Карпину и его тренерскому штабу.
Также следует спросить у игроков, почему они показывают такую игру. По словам Мостового, ЦСКА одержал победу над «Динамо» с явным преимуществом.
В следующем, шестом туре команда Карпина примет у себя «Пари НН», а ЦСКА сыграет дома с «Акроном». Ожидается, что эти матчи станут одними из самых интересных в Российской Премьер-лиге.