Bakaev Lokomotiv va Baltika o‘yinini sharhladi
Futbolchi Zelimxon Bakaev Premyer-liganing beshinchi turida "Baltika" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Lokomotiv" jamoasi joriy mavsumda birinchi marta ochkolarni boy berdi va mehmonlarda "Baltika" bilan durang o‘ynadi (1:1). Bakaevning so‘zlariga ko‘ra, eng muhimi jamoa hisobni tenglashtira oldi, biroq g‘alabaga erisholmadi.
O‘yin qiyin kechdi, "Baltika" jamoasi kuchli va kurashchan. Ular oldinga qarab ishlashlari kerak.
Kaliningradda yuz bergan mag‘lubiyat jamoaning turnir jadvalidagi o‘rniga ta’sir ko‘rsatmadi. Mixail Galaktionov boshchiligidagi "Lokomotiv" hali ham Premyer-liga peshqadamidir va jamoa hisobida 13 ochko bor.

Бакаев прокомментировал матч Локомотив и Балтика
Футболист Зелимхон Бакаев прокомментировал матч пятого тура Премьер-лиги против команды «Балтика». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Локомотив» в этом сезоне впервые упустила очки, сыграв вничью с гостями из «Балтики» (1:1). По словам Бакаева, главное, что команда смогла сравнять счёт, но не смогла добиться победы.
Игра была сложной, команда «Балтика» сильная и борющаяся. Им нужно работать вперёд.
Поражение в Калининграде не повлияло на положение команды в турнирной таблице. «Локомотив» под руководством Михаила Галактионова по-прежнему лидер Премьер-лиги и имеет в своём активе 13 очков.