Selyuk: Ivich Stankovichdan yaxshiroq emas
Mashhur agent Dmitriy Selyuk «Krasnodar»ning sobiq bosh murabbiyi Vladimir Ivichning «Spartak» jamoasiga tayinlanishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Ivich Stanovichdan yaxshiroq emas. Dejan Stankovich jamoaga murabbiy sifatida tajribasiz ekanligini aytgan, u jamoani chempionlikka olib chiqolmaydi, deb hisoblaydi.
Shu bilan birga, agent hozirgi «Spartak»da sifatli futbolchilar borligini ta’kidladi, shuning uchun jamoa holati «Dinamo»ga qaraganda umidsiz emas. Rossiya chempionatining beshta o‘yini yakunida «qizil-oq» jamoa 13-o‘rinda turibdi va besh ochko jamg‘argan.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda poytaxt klubi chempionatni to‘rtinchi o‘rinda yakunlagan. Bu ma’lumotlar jamoaning hozirgi holati va kelgusidagi imkoniyatlari haqida aniq tasavvur beradi.

Selyuk: Ивич Станкович не лучше
Известный агент Дмитрий Селюк высказался о возможном назначении бывшего главного тренера «Краснодара» Владимира Ивича в команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Ивич не лучше Станковича. Деян Станкович, по мнению агента, неопытен как тренер и не сможет привести команду к чемпионству.
При этом агент отметил, что в нынешнем «Спартаке» есть качественные футболисты, поэтому ситуация в команде не безнадежна по сравнению с «Динамо». По итогам пяти туров чемпионата России «красно-белые» занимают 13-е место и набрали пять очков.
Напомним, что в прошлом сезоне столичный клуб завершил чемпионат на четвертом месте. Эти данные дают четкое представление о текущем состоянии команды и ее перспективах.