Beltran «Zenit» va CSKA orasida tanlov qiladi
Italiya «Fiorentina» futbol klubining hujumchisi Lukas Beltran Rossiya Premer-ligasiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub matbuot xizmati «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida ma’lum qildi. Avvalroq, «Fiorentina» 24 yoshli futbolchini 10 million yevroga Moskva markaziy sport klubi (CSKA)ga sotishga rozilik bildirgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Klub matbuot xizmati ta’kidlaganidek, Beltran bo‘yicha bir nechta takliflar mavjud. Rossiyadan bu takliflar «Zenit» va CSKA jamoalaridan kelmoqda.
Endi futbolchi o‘z kelajagi haqida qaror qabul qilishi lozim. Shu bilan birga, mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, Beltran Argentinaning «River Plate» klubiga o‘tishga yaqinroq turibdi.
Rossiyadagi jamoalardan ko‘ra, u Janubiy Amerika klubiga ko‘proq qiziqish bildirayotgani aytilmoqda. Futbolchining qaysi klubga o‘tishi yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Бельтран выбирает между «Зенитом» и ЦСКА
Нападающий итальянского футбольного клуба «Фиорентина» Лукас Бельтран может перейти в Российскую Премьер-лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом пресс-служба клуба сообщила в эксклюзивном интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ru». Ранее появлялись сообщения о том, что «Фиорентина» согласилась продать 24-летнего футболиста московскому центральному спортивному клубу (ЦСКА) за 10 миллионов евро.
Как отметила пресс-служба клуба, по Бельтрану есть несколько предложений. Из России эти предложения поступают от команд «Зенит» и ЦСКА.
Теперь футболист должен принять решение о своем будущем. При этом, согласно имеющейся информации, Бельтран ближе к переходу в аргентинский клуб «Ривер Плейт».
Говорят, что он проявляет больше интереса к южноамериканскому клубу, чем к российским командам. Ожидается, что в ближайшие дни станет известно, в какой клуб перейдет футболист.