Manchester Siti Ederson uchun 25 mln yevro so‘ramoqda
Manchester Siti jamoasi darvozaboni Ederson Moraes uchun narx belgiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ismli manbaning ma’lumotiga ko‘ra, turk Galatasaroy klubi braziliyalik futbolchi uchun Manchester Sitiga o‘n million yevro taklif qilgan. Biroq, Manchester Siti rahbariyati narxni yigirma besh million yevroga belgilagan.
Hozirda ikki klub o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va tomonlar kelishuvga erishishga harakat qilmoqda. Ederson shaxsan Galatasaroyga o‘tishni xohlaydi.
32 yoshli darvozabon yangi Angliya chempionati mavsumining birinchi o‘yinini Vulverxemptonga qarshi (4:0) kasallik sabab ishtirok eta olmadi. Manchester Siti keyingi o‘yinni 23 avgust kuni Londondagi Tottenxem jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv natijalari yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda. Edersonning transferi jamoa uchun muhim voqea hisoblanadi.

Манчестер Сити просит 25 млн евро за Эдерсона
Футбольный клуб Манчестер Сити установил цену на вратаря Эдерсона Мораеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, турецкий клуб Галатасарай предложил Манчестер Сити десять миллионов евро за бразильского футболиста. Однако руководство Манчестер Сити оценило игрока в двадцать пять миллионов евро.
В настоящее время между двумя клубами продолжаются переговоры, и стороны пытаются достичь соглашения. Сам Эдерсон лично хочет перейти в Галатасарай.
32-летний вратарь не смог принять участие в первом матче нового сезона Английской Премьер-лиги против Вулверхэмптона (4:0) из-за болезни. Следующий матч Манчестер Сити проведет 23 августа против команды Тоттенхэм в Лондоне.
Результаты соглашения между клубом и игроком ожидаются в ближайшие дни. Трансфер Эдерсона считается важным событием для команды.