Elche Betisga qarshi o‘yinda hisobni tenglashtirdi
Yangi Ispaniya chempionatining birinchi turida "Elche" va "Betis" jamoalari o‘zaro maydonga chiqishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida mezbonlar asosan to‘p ustidan nazoratni qo‘lga olishdi, ammo g‘alabaga erishish imkoniyatini qo‘ldan boy berishdi. O‘yinning 21-daqiqasida "Betis" futbolchisi Xuan Ernandes Rodriqo Rikelmga aniq uzatma berdi.
Rikelme esa Aytor Ruibalga imkoniyat yaratib, hisobni ochdi – 0:1. Ikkinchi bo‘lim o‘rtalarida har ikki jamoa ajoyib imkoniyatlarni yaratdi.
Alvaro Rodriges to‘pni darvozaga aniq yo‘naltira olmadi, shuningdek, Xuan Ernandes jarima maydonidan zarba berishda muvaffaqiyatsiz chiqdi. Shunga qaramay, 81-daqiqada "Elche" chiroyli kombinatsiyani yakunlab, hisobni tenglashtirdi.
Ushbu golni Xerman Valera kiritdi. Natijada, "Elche" va "Betis" jamoalari mavsum boshlanishida har biri bitta ochko qo‘lga kiritdi.
O‘yinning protokoli bo‘yicha "Elche" 1, "Betis" 1 hisobida durang qayd etildi. Ushbu uchrashuv "Martines Valero" stadionida bo‘lib o‘tdi.

Эльче сравнял счет в матче против Бетиса
В первом туре нового чемпионата Испании команды "Эльче" и "Бетис" встретились на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи хозяева в основном контролировали мяч, но упустили возможность одержать победу. На 21-й минуте игрок "Бетиса" Хуан Эрнандес сделал точную передачу Родриго Рикельме.
Рикельме создал момент для Айтора Руибаля, который открыл счет – 0:1. В середине второго тайма обе команды создали отличные возможности.
Альваро Родригес не смог точно направить мяч в ворота, также Хуан Эрнандес неудачно пробил из штрафной площади. Тем не менее, на 81-й минуте "Эльче" завершил красивую комбинацию и сравнял счет.
Этот гол забил Герман Валера. В итоге команды "Эльче" и "Бетис" в начале сезона набрали по одному очку.