Madridning "Real" jamoasi Ispaniya chempionatining yangi mavsumini o‘z maydonida "Osasuna"ga qarshi o‘yin bilan boshlaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv seshanba kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanishi rejalashtirilgan. Diario AS nashrining taxminiga ko‘ra, "Real" jamoasi 4-3-3 tizimida maydonga tushadi.
Huqum chizig‘ida Braim Dias, Kilian Mbappe va Vinisius Junior o‘ynaydi. Yarim himoyada Federiko Valverde, Orelien Tchouameni va Arda Gyuler maydonga tushadi.
Himoyada Trent Aleksander-Arnold, Eder Militao, Din Huysen va Alvaro Karrerash ishtirok etadi. Darvozabon sifatida Tibo Kurtua maydonga chiqadi.
Shuningdek, "Real" jamoasi Klublar jahon chempionatida ishtirok etgani sababli o‘yinni boshqa vaqtda o‘tkazishni so‘ragan, biroq La Liga bu taklifni rad etgan. Ushbu o‘yin Xabi Alonso uchun jamoaning bosh murabbiyi sifatida Ispaniya chempionatidagi ilk o‘yini bo‘ladi.
Yangi mavsumdagi ilk uchrashuv jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Real La Liga объявил состав на первый тур
Мадридский "Реал" начнет новый сезон чемпионата Испании домашним матчем против "Осасуны". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч состоится во вторник и запланирован на 22:00 по московскому времени. По предположению издания Diario AS, "Реал" выйдет на поле в системе 4-3-3.
В атаке сыграют Брайм Диас, Килиан Мбаппе и Винисиус Жуниор. В полузащите выйдут Федерико Вальверде, Орельен Чуамени и Арда Гюлер.
В защите примут участие Трент Александер-Арнольд, Эдер Милитао, Дин Хюзен и Альваро Каррераш. Вратарём будет Тибо Куртуа.
Кроме того, "Реал" просил перенести игру на другое время из-за участия в клубном чемпионате мира, однако Ла Лига отклонила это предложение. Этот матч станет для Хаби Алонсо первым в качестве главного тренера команды в чемпионате Испании.
Первый матч нового сезона имеет большое значение для команды и с большим интересом ожидается болельщиками.