Liverpool jamoasining qanot himoyachisi Federiko Kyieza klubni tark etmoqchi emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik futbolchi mavsum orasidagi tayyorgarlik yig‘inida jamoa bilan birga Osiyo safariga bormagani sababli ketish imkoniyatini jiddiy ko‘rib chiqgan edi. Iyul oxirida "qizillar" Luis Diasni "Bavariya" klubiga sotib yuborganidan so‘ng, Kyiezaga asosiy tarkibga kirish imkoniyati oshdi.
Mashhur insayder Fabrisio Romano ma’lumotiga ko‘ra, 27 yoshli o‘yinchi Liverpool klubiga qolishni istashini aniq bildirgan. Federiko Kyieza Angliya Premer-ligasining birinchi turida "Bornmut"ga qarshi o‘yinda (4:2) zaxiradan maydonga tushib, o‘zining birinchi golini urdi.
Bu gol futbolchining Angliya chempionatidagi ilk muvaffaqiyati hisoblanadi. Kyieza o‘z jamoasida qolib, keyingi mavsumlarda ham faoliyatini davom ettirishga tayyorligini ko‘rsatmoqda.

Федерико Киеза объявил о своем решении остаться в Ливерпуле
Фланговый защитник команды Ливерпуль Федерико Кьеза не намерен покидать клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист серьёзно рассматривал возможность ухода, так как не поехал с командой в азиатское турне во время предсезонной подготовки. После того как в конце июля «красные» продали Луиса Диаса в «Баварию», у Кьезы появилось больше шансов попасть в основной состав.
По информации известного инсайдера Фабрицио Романо, 27-летний игрок ясно дал понять, что хочет остаться в Ливерпуле. Федерико Кьеза вышел на поле со скамейки запасных в первом туре Английской Премьер-лиги в матче против «Борнмута» (4:2) и забил свой первый гол.
Этот гол стал первой успешной результативной попыткой футболиста в чемпионате Англии. Кьеза показывает готовность остаться в своей команде и продолжать выступать в следующих сезонах.