De La Fuente: Messi hali ko‘p narsani ko‘rsatadi
Kelasi yili Ispaniya terma jamoasi Finalissima doirasida Argentina jamoasi bilan o‘ynaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning sanasi mart oyiga rejalashtirilgan. Ushbu uchrashuvning eng qiziqarli jihatlaridan biri – maydonda ilgari uchrashmagan Lamin Yamal hamda Lionel Messi o‘rtasidagi to‘qnashuv hisoblanadi.
Ispaniya ommaviy axborot vositalari de La Fuente so‘zlariga tayanib, biz kelajak va hozirgi afsonaning o‘yinini ko‘rishga omadli ekanligimizni ta’kidlaydi. Shuningdek, Messi hali ko‘p narsalarni ko‘rsatishi mumkinligiga ishonch bildiradi.
Vaqt o‘tib, futbolchilar nafaqat o‘zlari futbolni tark etmaydi, balki futbol ham ulardan uzoqlashmaydi. Messi o‘z qaroriga ko‘ra faoliyatini yakunlaydi.
Bunday darajadagi o‘yinchilar o‘z kelajagini o‘zi belgilaydi. 24 iyun kuni Messiga 38 yosh to‘ldi, Lamin Yamal esa 13 iyulda 18 yoshga kirdi.

De La Fuente: Месси еще многое покажет
В следующем году сборная Испании сыграет с командой Аргентины в рамках Финалиссимы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дата матча запланирована на март. Одним из самых интересных моментов этой встречи станет столкновение на поле Ламина Ямала и Лионеля Месси, которые ранее не встречались.
Испанские СМИ, ссылаясь на слова де Ла Фуэнте, отмечают, что нам повезло увидеть игру будущего и настоящей легенды. Также они выражают уверенность, что Месси еще многое может показать.
Со временем футболисты не только не покидают футбол, но и футбол не отдаляется от них. Месси завершит карьеру по собственному решению.
Игроки такого уровня сами определяют свое будущее. 24 июня Месси исполнилось 38 лет, а Ламин Ямал отметил 18-летие 13 июля.