Gazizov: Dinamo o‘yinchilari ruhiyatini ko‘tarmoqda
Futbol tashkilotchisi Shamil Gazizov, Makhachkala shahrining Dinamo jamoasi bosh direktori, Rossiya chempionatining beshinchi turida Pari NN jamoasiga mag‘lub bo‘lgandan keyin jamoa bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida: “Hammasi yuraklaringizda, qo‘llaringizda va oyoqlaringizda. Bunday bo‘lmaydi, o‘g‘illar.
Men hech kimda ruhiy kuchni ko‘rmayapman. Sizlar barchangiz chiroylisizlar.
Ruhiy kuch bo‘lmasa, g‘alaba ham bo‘lmaydi”, deb ta’kidladi. Klub matbuot xizmati rahbarning so‘zlarini aynan shunday yetkazdi.
Eslatib o‘tamiz, Makhachkala Dinamo va Pari NN o‘rtasidagi o‘yin 2:0 hisobida pastki novgorodlik jamoa foydasiga yakunlandi. Beshta turdan so‘ng Dinamo jamoasi besh ochko to‘plab, Rossiya chempionati turnir jadvalida 12-o‘rinni egallamoqda.

Газизов: Динамо поднимает боевой дух игроков
Организатор футбола Шамиль Газизов, генеральный директор команды «Динамо» из Махачкалы, поговорил с командой после поражения от «Пари НН» в пятом туре чемпионата России. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он сказал: «Всё в ваших сердцах, руках и ногах. Так не бывает, ребята.
Я не вижу у кого-либо боевого духа. Вы все красивые.
Без боевого духа не будет и победы», — подчеркнул он. Пресс-служба клуба передала слова руководителя именно так.
Напомним, матч между «Динамо» Махачкала и «Пари НН» завершился со счётом 2:0 в пользу нижегородской команды. После пяти туров «Динамо» набрало пять очков и занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата России.