U ta’kidlashicha, milliy terma jamoalar uchun tanaffusgacha murabbiyning iste’foga chiqarilishi ehtimoli kam. Hozirga qadar faqat yetti o‘yin o‘tkazildi va murabbiy bilan shartnoma faqat shu o‘yinlar uchun tuzilmagan.
So‘nggi o‘yinda “Dinamo” o‘z maydonida “VTB Arena”da Moskva CSKA jamoasini qabul qildi va 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Hozirgi vaqtda “Dinamo” Rossiya chempionatining turnir jadvalida 12-o‘rinda turibdi.
Navbatdagi turda “Dinamo” o‘z maydonida “Pari NN” jamoasi bilan to‘qnash keladi. Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi jamoani yaxshilash va muvaffaqiyatlarga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Генеральный директор Динамо Карпин назвал маловероятной свою отставку
Павел Пивоваров, генеральный директор команды «Динамо» в Ташкенте, ответил на вопрос о возможном уходе Валерия Карпина с поста главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что вероятность отставки тренера до перерыва на национальные сборные невелика. На данный момент проведено всего семь игр, и контракт с тренером заключён не только на эти матчи.
В последнем матче «Динамо» на своём поле на «VTB Арене» принимало московский ЦСКА и проиграло со счётом 1:3. В настоящее время «Динамо» занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата России.
В следующем туре «Динамо» встретится дома с командой «Пари НН». Руководство команды и тренерский штаб прилагают все усилия для улучшения игры и достижения успехов.