Seku Koita Turkiyada tibbiy ko‘rikdan o‘tdi
Moskva CSKA jamoasining hujumchisi Seku Koita Turkiya chempionatiga ko‘chib o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchini “Genchlerbirligi” klubi o‘z safiga qo‘shadi. Agent Mamadu Koita ma’lum qilishicha, Seku tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tgan.
Oldinroq matbuotda 25 yoshli afrikalik futbolchi ijaraga berilishi va keyinchalik sotib olinishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Koita o‘tgan yili Rossiya klubi safini to‘ldirgan.
Maliyalik hujumchi bilan tuzilgan mehnat shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Transfermarkt ekspertlari bahosiga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 3,5 million yevroni tashkil etadi.
Ushbu o‘tish uning faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin orada rasmiylashtirilishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, yangi jamoada Koitaning o‘yin uslubi va tajribasi jamoaga katta foyda keltirishi kutilyapti.

Секу Коита прошёл медицинское обследование в Турции
Нападающий московского ЦСКА Секу Коита близок к переходу в чемпионат Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболиста присоединит к себе клуб «Генчлербирлиги». Агент Мамаду Коита сообщил, что Секу успешно прошёл медицинское обследование.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что 25-летний африканский футболист может быть отдан в аренду с последующим выкупом. Коита пополнил состав российского клуба в прошлом году.
Трудовой контракт с малийским нападающим действует до середины 2027 года. По оценке экспертов Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 3,5 миллиона евро.
Ожидается, что этот переход станет новым этапом в его карьере. Соглашения между клубом и футболистом планируется оформить в ближайшее время.