Idovu Batrakovning Yevropaga ketishini xohladi
Sobiq poytaxt “Lokomotiv” futbolchisi Brayen Idovu rossiyalik yarim himoyachi Aleksey Batrakovning Yevropa klubi bilan shartnoma imzolashi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Idovuning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov hozirda Yevropaga o‘tishi mumkin yoki qilmog‘i mumkin, bu ehtimol 50 foizga teng. U Batrakovni ayni paytda jamoani almashtirishini xohlaydi va uning yaxshi fazilatlari borligini ta’kidladi.
Idovu Alekseyning muvaffaqiyatga erishishiga ishonch bildirdi. Hozirgi vaqtda 20 yoshli rossiyalik futbolchining transfer qiymati 12 million yevroga baholanmoqda.
Bu mavsumda Batrakov “Temiryo‘lchilar” jamoasi tarkibida yetti o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi. “Lokomotiv” joriy mavsum Rossiya chempionatida beshta o‘yin o‘tkazib, turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda va 13 ochko to‘plagan.
Jamoaning hozirgi holati va Batrakovning o‘yin ko‘rsatkichlari uning kelajakdagi faoliyati uchun ijobiy baho sifatida qaralmoqda.

Идову Батраков хотел уехать в Европу
Бывший игрок столичного «Локомотива» Брайен Идову высказался о возможном подписании контракта российским полузащитником Алексеем Батраковым с европейским клубом. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По словам Идову, Батраков сейчас может перейти в Европу или не перейти, вероятность этого составляет примерно 50 процентов. Он хочет, чтобы Батраков в данный момент сменил команду и отметил его хорошие качества.
Идову выразил уверенность в успехе Алексея. В настоящее время трансферная стоимость 20-летнего российского футболиста оценивается в 12 миллионов евро.
В этом сезоне Батраков сыграл за команду «Железнодорожники» в семи матчах и забил восемь голов. «Локомотив» в текущем сезоне провел пять игр в чемпионате России, лидирует в турнирной таблице и набрал 13 очков.
Текущее состояние команды и показатели игры Батракова рассматриваются как положительная оценка его будущей карьеры.