Baltika jamoasi Manelovni tarkibga qo‘shdi
Toshkentning «Torpedo» jamoasi yarim himoyachisi Irakliy Manelov yangi jamoaga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning yangi ish joyi Rossiyaning Premyer-ligasida ishtirok etuvchi Kaliningradning «Baltika» klubi bo‘ldi. Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, futbolchi bilan uch yillik shartnoma imzolangan.
Manelov «Krasnodar» futbol akademiyasida tarbiyalangan futbolchilardan biridir. «Baltika» joriy mavsumda yaxshi natija ko‘rsatmoqda.
Jamoa bosh murabbiyi Andrey Talalaev boshchiligida sakkiz ochko to‘plab, musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Keyingi turda Kaliningrad jamoasi mehmondagi o‘yinda «Sochi» bilan kuch sinashadi.
Ushbu uchrashuv jamoaning mavsumdagi imkoniyatlarini yanada oshirishga xizmat qiladi. «Baltika»ning hozirgi o‘yinlari va natijalari Rossiya Premyer-ligasida ular uchun ijobiy bosqich ekanligini ko‘rsatmoqda.

Команда Балтика добавила Манелова в состав
Полузащитник ташкентского «Торпедо» Ираклий Манелов перешёл в новый клуб. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Его новым местом работы стал клуб «Балтика» из Калининграда, выступающий в Российской Премьер-лиге. По сообщению пресс-службы клуба, с футболистом подписан трёхлетний контракт.
Манелов — один из воспитанников футбольной академии «Краснодара». «Балтика» демонстрирует хорошие результаты в текущем сезоне.
Под руководством главного тренера Андрея Талалаева команда набрала восемь очков и занимает пятое место в турнирной таблице. В следующем туре калининградская команда сыграет в гостях с «Сочи».
Эта встреча поможет команде улучшить свои позиции в сезоне. Текущие игры и результаты «Балтики» показывают, что для них это положительный этап в Российской Премьер-лиге.