Kuesta «Spartak»ga o‘tib, Moskvaga jo‘nab ketadi
«Galatasaray» jamoasining markaziy himoyachisi Karlos Kuesta faoliyatini «Spartak» klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Ferxat Qiziltosh xabar berdi. Manbaga ko‘ra, 26 yoshli Kolumbiya terma jamoasi futbolchisining transferi «Spartak»ga oltita million yevro va qo‘shimcha ikki million yevro bonuslarga tushadi.
Rossiyada Kuestaning yillik maoshi 1,5 million yevro bo‘lishi kutilmoqda. Bu miqdor braziliyalik «Vasko da Gama» klubining taklifidan 500 ming yevro ko‘proqdir.
Futbolchi yaqin orada Moskva shahriga jo‘nab, kelishuvni yakunlaydi. «Galatasaray» safida Kuesta jami to‘qqizta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta sariq kartochka olgan.

Куэста переходит в «Спартак» и отправляется в Москву
Центральный защитник команды «Галатасарай» Карлос Куэста продолжит карьеру в клубе «Спартак». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Ферхат Кызылтуш. По информации источника, трансфер 26-летнего футболиста сборной Колумбии обойдется «Спартаку» в шесть миллионов евро и дополнительные два миллиона евро бонусов.
В России ожидается, что годовая зарплата Куэсты составит 1,5 миллиона евро. Эта сумма на 500 тысяч евро больше, чем предложение бразильского клуба «Васко да Гама».
Футболист в ближайшее время отправится в Москву для завершения соглашения. В составе «Галатасарая» Куэста провел всего девять матчей и получил две желтые карточки.