“Spartak” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Raul Riancho Dejan Stankovichning bosh murabbiylik lavozimidan ozod etilishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “qizil-oq” klubida murabbiylar shtabiga katta bosim o‘rnatiladi va natija darhol talab qilinadi. Riancho “RB Sport”ga bergan intervyusida Stankovichning istalgan vaqtda ishdan olinishi mumkinligini ta’kidladi.
Mutaxassis hozirgi vaziyatda Stankovichning kelajagini aniq aytib bo‘lmasligini, biroq serbiyalik murabbiy bu murakkab holatdan chiqib ketishga qodir ekanligini aytdi. Rossiya Professional Futbol Ligasi turnir jadvalida “Spartak” beshta o‘yin o‘tkazib, 13-o‘rinda bormoqda va jami besh ochko to‘plagan.
Shu bois jamoa rahbariyati va muxlislar natijani yaxshilashni kutmoqda. Stankovichga qo‘yilayotgan talablar yuqori bo‘lib, jamoaning kelajagi uning ish faoliyatiga bog‘liq ekani ta’kidlanmoqda.

Рианчо: Станкович может улучшить «Спартак»
Бывший главный тренер команды «Спартак» Рауль Рианчо высказался о возможном увольнении Деяна Станковича с поста главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в клубе «красно-белых» на тренерский штаб оказывается большое давление, и результат требуется сразу. В интервью «РБ Спорт» Рианчо подчеркнул, что Станкович может быть уволен в любой момент.
Специалист отметил, что в текущей ситуации трудно точно сказать о будущем Станковича, однако сербский тренер способен выйти из сложного положения. В турнирной таблице Профессиональной футбольной лиги России «Спартак» провёл пять матчей, занимает 13-е место и набрал всего пять очков.
Поэтому руководство команды и болельщики ожидают улучшения результатов. Требования к Станковичу высоки, и подчеркивается, что будущее команды зависит от его работы.