Rapoport: Dinamo ochkosi bor, o‘yini qiyin davom etmoqda
Sobiq «Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Boris Rapoport Rossiya chempionatida Moskva «Dinamo» jamoasining muvaffaqiyatsiz starti haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Dinamo» jamoasida mavsum boshidan beri ishlar oson kechmayotganini ta’kidladi. Valeriy Karpin jamoani shakllantirish va eng yaxshi o‘yin tizimini topish ustida ishlamoqda, biroq jarayon sekin kechmoqda.
Jamoa turnir jadvalida ochkolar jamg‘argan bo‘lsa-da, o‘yin sifati qoniqarli emas va bu borada savollar tug‘ilmoqda, dedi Rapoport. Valeriy Karpin boshchiligidagi «Dinamo» beshta turdan so‘ng 5 ochko to‘plagan.
23 avgust kuni «oq-ko‘k» jamoa safarda «Pari NN» bilan bahs olib boradi. Jamoaning keyingi o‘yini natijalari va o‘yin sifati muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Рапопорт: У Динамо есть очко, игра продолжается сложно
Бывший главный тренер «Зенита» Борис Рапопорт высказался о неудачном старте московского «Динамо» в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в «Динамо» с начала сезона дела идут нелегко. Валерий Карпин работает над формированием команды и поиском лучшей игровой системы, однако процесс идет медленно.
Хотя команда набрала очки в турнирной таблице, качество игры оставляет желать лучшего, и по этому поводу возникают вопросы, сказал Рапопорт. Под руководством Валерия Карпина «Динамо» после пяти туров набрало 5 очков.
23 августа «бело-голубые» проведут выездной матч с «Пари НН». Результаты и качество игры команды в следующих матчах внимательно отслеживаются болельщиками.