Messi sentyabrda terma jamoa bilan xayrlashadi
Keyingi jahon chempionati Argentina terma jamoasi uchun Lionel Messi ishtirokisiz bo‘lishi ehtimoli yuqori. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janubiy Amerika ommaviy axborot vositalarida 4 sentyabr kuni Urugvay terma jamoasiga qarshi o‘yin Leo uchun so‘nggi bo‘lishi mumkinligi haqida taxminlar ko‘paymoqda. Bu o‘yin Argentina terma jamoasi uchun keyingi yil yozda bo‘ladigan Jahon chempionatigacha bo‘lgan oxirgi rasmiy o‘yin hisoblanadi.
Urugvayga qarshi bahs yakunlanishi ko‘p narsani ko‘rsatadi. Ushbu o‘yin alohida tarzda nishonlanishi ehtimoli bor, bu esa Messi bilan alohida, yakuniy xayrlashuv belgisi bo‘lishi mumkin.
Avvalroq Messi terma jamoani vaqtincha tark etgan holatlar bo‘lgan, ammo bu safar uning ketishi doimiy bo‘lishi mumkin. Shunday qilib, Argentina terma jamoasi va uning muxlislari uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘ladi.
Messi futbol tarixidagi o‘rnini yana bir bor ko‘rsatib, jamoaga xizmatlarini yakunlashi mumkin. Bu voqea futbol olamida katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Messi попрощается с национальной командой в сентябре
Вероятность того, что следующий чемпионат мира пройдет без участия Лионеля Месси в составе сборной Аргентины, высока. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В южноамериканских СМИ растут предположения, что матч против сборной Уругвая 4 сентября может стать для Лео последним. Эта игра будет последним официальным матчем сборной Аргентины перед чемпионатом мира, который пройдет следующим летом.
Исход поединка с Уругваем многое покажет. Есть вероятность, что эта игра будет отмечена особым образом, что может стать символом прощания с Месси.
Ранее Месси временно покидал сборную, но на этот раз его уход может быть окончательным. Таким образом, этот матч приобретает большое значение для сборной Аргентины и её болельщиков.
Месси может еще раз подтвердить своё место в истории футбола, завершив службу команде. Это событие будет внимательно отслеживаться в футбольном мире.