Mark Kasado Angliya klublari qiziqishida
Marca nashrining xabariga ko‘ra, 21 yoshli ispan futbolchisi Angliya chempionatining ikki jamoasi — Vest Hem va Vulverxempton klubari tomonidan transfer maqsadida kuzatilmoqda. Yaqin kunlarda ushbu klublar Barselona bilan rasmiy muzokaralar olib borishi kutilmoqda.
Barselona rahbariyati futbolchini 30 million yevroga sotishga tayyor, biroq Kasado o‘z faoliyatini kataloniyaliklar safida davom ettirishni xohlamoqda. O‘tgan mavsumda Mark Kasado jamoasi safida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va oltita golli uzatma amalga oshirgan.
Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan. Ushbu holat futbolchining kelajagi borasida muhim qarorlar qabul qilinishini bildiradi.

Марк Касадо в интересах английских клубов
Марк Касадо, центральный полузащитник команды Барселона, может продолжить свою карьеру в одном из клубов Английской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, 21-летний испанский футболист находится под наблюдением двух команд английского чемпионата — Вест Хэма и Вулверхэмптона, которые рассматривают возможность трансфера. В ближайшие дни ожидаются официальные переговоры этих клубов с Барселоной.
Руководство Барселоны готово продать футболиста за 30 миллионов евро, однако Касадо желает продолжить карьеру в составе каталонцев. В прошлом сезоне Марк Касадо провел за команду 36 матчей, забил один гол и сделал шесть результативных передач.
Действующий контракт игрока с клубом рассчитан до лета 2028 года. Эта ситуация свидетельствует о том, что будут приняты важные решения относительно будущего футболиста.