Mark Kasado Angliya klublari e’tiborida
Marca nashrining xabar berishicha, 21 yoshli ispaniyalik futbolchi Angliya chempionatining ikki klubi – «Vest Hem» va «Vulverxempton» jamoalari tomonidan transfer maqsadida kuzatilmoqda. Yaqin kunlarda ushbu klublar «Barselona» rahbariyatiga Kasadoni sotib olish bo‘yicha rasmiy taklif bilan murojaat qilishi kutilmoqda.
«Kataloniyaliklar» rahbariyati yarim himoyachini 30 million yevro evaziga sotishga tayyor, biroq futbolchi o‘zining jamoasida qolishni istamoqda. O‘tgan mavsumda Mark Kasado «Barselona» safida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va olti golli uzatma amalga oshirdi.
Uning jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan. Kasadoning kelajagi haqida qaror qabul qilish jarayoni yaqin orada aniqlik kiritiladi.

Марк Касадо в поле зрения английских клубов
Марка Касадо, центральный полузащитник команды «Барселона», может продолжить свою карьеру в одном из клубов Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, 21-летний испанский футболист находится под наблюдением двух клубов английского чемпионата – «Вест Хэм» и «Вулверхэмптон», которые заинтересованы в его трансфере. В ближайшие дни ожидается, что эти клубы официально обратятся к руководству «Барселоны» с предложением о покупке Касадо.
Руководство «каталонцев» готово продать полузащитника за 30 миллионов евро, однако сам игрок хочет остаться в своей команде. В прошлом сезоне Марк Касадо сыграл за «Барселону» 36 матчей, забил один гол и сделал шесть результативных передач.
Действующий контракт игрока с клубом рассчитан до лета 2028 года. Процесс принятия решения о будущем Касадо будет прояснен в ближайшее время.