Messi Argentina terma jamoasida so‘nggi o‘yinni o‘tkazadi
Keyingi jahon chempionati Argentina terma jamoasi uchun Lionel Messi ishtirokisiz o‘tishi ehtimoli yuqori. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janubiy Amerika ommaviy axborot vositalarida 4-sentabr kuni Urugvay terma jamoasiga qarshi o‘ynaladigan o‘yin Leo uchun so‘nggi bo‘lishi mumkinligi haqida taxminlar ko‘paymoqda. Argentina terma jamoasi uchun bu o‘yin keyingi yil yozda bo‘ladigan Jahon chempionatigacha bo‘lgan so‘nggi rasmiy uchrashuv hisoblanadi.
Urugvayga qarshi o‘yinning yakuni ko‘plab savollarga javob beradi. Ushbu o‘yinda Messi uchun alohida e’tibor qaratilishi mumkin, bu esa uning terma jamoa bilan xayrlashuvining so‘nggi bosqichi ekanligini bildiradi.
Avval ham Messi terma jamoani vaqtincha tark etgan paytlar bo‘lgan, ammo bu safargi xayrlashuv yakuniy bo‘lishi mumkin. Shunday qilib, ushbu o‘yin Messi va Argentina terma jamoasi uchun muhim burilish nuqtasi bo‘lib qoladi.

Месси проведет последний матч за сборную Аргентины
Вероятность того, что следующий чемпионат мира сборная Аргентины проведет без участия Лионеля Месси, высока. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В южноамериканских СМИ 4 сентября, когда состоится матч против сборной Уругвая, все чаще появляются предположения, что эта игра может стать последней для Лео. Для сборной Аргентины этот матч является последним официальным поединком перед чемпионатом мира, который пройдет следующим летом.
Исход матча с Уругваем ответит на многие вопросы. В этой игре Месси может уделяться особое внимание, что будет означать последний этап его прощания со сборной.
Ранее Месси уже временно покидал сборную, но на этот раз прощание может быть окончательным. Таким образом, этот матч станет важной вехой как для Месси, так и для сборной Аргентины.