Akron Kristian Bistrovich bilan shartnoma imzoladi
Xorvatiyalik yarim himoyachi Kristian Bistrovich, Moskva markaziy armiyasi jamoasida o‘ynaganidan so‘ng, Rossiyaning boshqa klubi safida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlardagi manbalarga ko‘ra, 27 yoshli futbolchining xizmatlariga Toliyat shahrining Akron jamoasi qiziqish bildirgan. Tomonlar o‘rtasida muzokaralar o‘tkazilib, hamkorlik shartlari kelishib olindi.
Bistrovich Toliyat klubiga uch yillik uzoq muddatli shartnoma imzolaydi. Yaqin kunlarda futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
Kristian hozirda erkin agent maqomida bo‘lib, joriy yilning iyun oyida Moskva markaziy armiyasi safidan ketgan. Uning yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda.
Bu transfer futbolchining karyerasida yangi bosqich bo‘lib, uning professional darajasini oshirishga xizmat qiladi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv rasmiylashtirilgandan so‘ng, Bistrovich jamoa safida maydonga tushadi.

Акрон подписал контракт с Кристианом Бистровичем
Хорватский полузащитник Кристиан Бистрович, после выступлений за московский ЦСКА, может продолжить карьеру в другом российском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным источников в социальных сетях, 27-летним футболистом заинтересовался клуб «Акрон» из города Тольятти. Между сторонами проведены переговоры, условия сотрудничества согласованы.
Бистрович подпишет с тольяттинским клубом долгосрочный контракт на три года. В ближайшие дни футболист пройдет медицинское обследование.
В настоящее время Кристиан является свободным агентом, он покинул московский ЦСКА в июне этого года. Ожидается, что он продолжит карьеру в новой команде.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и будет способствовать повышению его профессионального уровня. После официального оформления соглашения между клубом и игроком, Бистрович выйдет на поле в составе команды.