Tashuev Krasnodarni CSKA ustidan ustun deb bildirdi
Rossiya terma jamoalari va klublarida, jumladan Grozniyning «Ahmat» jamoasida ishlagan murabbiy Sergey Tashuev Rossiya chempionatining yettinchi turida bo‘lib o‘tadigan CSKA va «Krasnodar» o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin 31 avgust kuni Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Tashuevning aytishicha, hozirgi vaqtda ushbu ikki jamoa eng ko‘rkam va hujumkor futbolni namoyish qilmoqda.
U «Krasnodar»ni g‘olib sifatida ko‘radi va o‘yinni 2:1 hisobida yakunlanishini taxmin qiladi. O‘yin qanday kechishi aniq emas, lekin u qiziqarli bo‘lishiga ishonch bildiradi.
Joriy chempionlar 6 o‘yinda 15 ochko to‘plab, turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda. CSKA esa 14 ochko bilan ularga yaqin turibdi.
Shuningdek, «Lokomotiv» ham shuncha ochkoga ega. Oldinroq «Zenit» sobiq o‘yinchisi Aleksey Gasilin ham ushbu o‘yinga oid o‘z fikrlarini bildirgani ma’lum bo‘ldi.

Ташуев назвал Краснодар сильнее ЦСКА
Тренер Сергей Ташуев, работавший в сборных России и клубах, в том числе в грозненском «Ахмате», высказал своё мнение о матче между ЦСКА и «Краснодаром», который состоится в седьмом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра начнётся 31 августа в 18:00 по московскому времени. По словам Ташуева, в настоящее время эти две команды демонстрируют самый зрелищный и атакующий футбол.
Он считает «Краснодар» победителем и прогнозирует счёт 2:1. Точный ход игры неизвестен, но он уверен, что она будет интересной.
Действующие чемпионы набрали 15 очков в 6 матчах и занимают первое место в турнирной таблице. ЦСКА с 14 очками находится рядом с ними.
Также у «Локомотива» столько же очков. Ранее бывший игрок «Зенита» Алексей Гасилин также высказал своё мнение по поводу этого матча.