O‘tgan yillardagi taniqli futbolchi Valeriy Gladilin joriy mavsumda «Sochi» jamoasining imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, muammo murabbiyda emas, balki futbolchilarda. Hozirgi tarkib bilan «Sochi» Rossiya Premer Ligasi musobaqasida katta natijaga erisha olmaydi.
Jamoa uchun milliy terma jamoalar o‘rtasidagi tanaffus va transfer oynasi ochiqligidan foydalanib, kuchayish imkoniyati mavjud. Agar ular bu imkoniyatdan samarali foydalansa, mavsum oxirigacha ligada qolish uchun kurash olib borishlari mumkin.
Ekspertning qo‘shimcha qilishicha, yaqinda janubiy jamoa murabbiyi Robert Moreno ishdan olinmasligi ma’qul. Hozirgi vaqtda «Sochi» jamoasi Rossiya Premer Ligasi musobaqasining oltinchi turidan keyin oxirgi o‘rinda turibdi va faqat bitta ochko jamg‘argan.
Jamoaning hozirgi ahvoli o‘zgarishi uchun vaqt va imkoniyatlar mavjudligi ta’kidlandi. Umuman olganda, «Sochi» jamoasi o‘z kuchini to‘plash va natijalarni yaxshilash uchun harakat qilishi zarur.

Gladilin: Проблема Сочи в футболистах, а не в тренере
Известный футболист прошлых лет Валерий Гладилин оценил возможности команды «Сочи» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, проблема не в тренере, а в футболистах. С нынешним составом «Сочи» не сможет добиться больших результатов в чемпионате Российской Премьер-Лиги.
У команды есть возможность усилиться, воспользовавшись паузой в матчах национальных сборных и открытием трансферного окна. Если они эффективно используют эту возможность, то смогут бороться за сохранение места в лиге до конца сезона.
Эксперт добавил, что недавно тренеру южной команды Роберту Морено не стоит уходить с должности. В настоящее время команда «Сочи» после шестого тура чемпионата Российской Премьер-Лиги занимает последнее место и набрала всего одно очко.
Отмечается, что для изменения текущего положения команды есть время и возможности. В целом, команде «Сочи» необходимо сосредоточиться и приложить усилия для улучшения результатов.