Mashhur murabbiy Raul Riancho «Real Sosiedad» jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Arsen Zakaryan haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 2025/2026 yilgi mavsumda hali maydonga tushmaganini ta’kidladi. Birinchi turda Zakaryan asosiy tarkibga kirmagan, ikkinchi turda esa butun o‘yin davomida zaxirada o‘tirgan.
Riancho fikricha, agar Zakaryan jamoaning asosiy tarkibida o‘ynashni istasa, u bunga intiladi va kurashadi. U Zakaryanni kuchli va mehnatkash o‘yinchi sifatida baholaydi.
Hozircha uning «Real Sosiedad»ni tark etishi haqida gapirish erta. O‘tgan mavsumda sog‘liq muammolari sababli Zakaryan faqat to‘rt o‘yinda maydonga tushgan.
Jamoa shu hafta shanba kuni Ispaniya La Ligasi doirasida uchinchi tur o‘yini doirasida «Real Oviedo»ga qarshi safarda bahs olib boradi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi sinovidir.

Рианчо рассказал о будущем Закарии в Реал Сосьедаде
Известный тренер Рауль Рианчо высказался о полузащитнике-нападающем команды «Реал Сосьедад» Арсене Закаряне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в сезоне 2025/2026 Закарян ещё не выходил на поле. В первом туре Закарян не попал в основной состав, а во втором туре провёл весь матч на скамейке запасных.
По мнению Рианчо, если Закарян хочет играть в основном составе команды, он будет стремиться к этому и бороться. Он оценивает Закаряна как сильного и трудолюбивого игрока.
Пока рано говорить о том, что он покинет «Реал Сосьедад». В прошлом сезоне из-за проблем со здоровьем Закарян сыграл всего в четырёх матчах.
Команда в эту субботу в рамках третьего тура испанской Ла Лиги проведёт выездной матч против «Реал Овьедо». Эта игра станет очередным испытанием для команды в сезоне.