Chelsi Fulxem ustidan muhim g‘alabaga erishdi
Angliya Premer Ligasi uchinchi turida "Chelsi" jamoasi o‘z maydonida "Fulxem" bilan bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim o‘rtalarida markazda Sandor Berge to‘pni qo‘lga oldi va darhol Rodriqo Munisdan uzatma olib, hujumga tezkor uzatmani Josua Kingga berdi. King jarima maydoniga kirib, himoyachini aldab, darvozaga aniq zarba berdi, ammo gol bekor qilindi, chunki Munis to‘pni qo‘lga olishda qoidani buzgan edi.
45-daqiqada burchakdan uzatmani Moyses Kaysedo bosh bilan urdi, lekin to‘p Tayrik Jorjga tegib, u darhol darvozabonning tanasiga zarba berdi. Burchakdan Pedro Netu uzatmasini Joao Pedro jarima maydoni chizig‘ida eng yuqoridan ushlab, bosh bilan aniq zarba berdi va hisobni ochdi – 1:0.
Tanaffusdan keyin hakam bir nechta bahsli vaziyatlarni qayta ko‘rib chiqdi va Ryan Sessenyonga qo‘l bilan o‘ynagani uchun "Chelsi" foydasiga penalti belgiladi. Shu bilan birga, Pedro ham qo‘l bilan o‘ynagan edi.
Enzo Fernandez penalti zarbasini markazga aniq yo‘naltirib, darvozabon qarab turgan tomonga sakradi – hisob 2:0 bo‘ldi. Ushbu g‘alaba bilan "Chelsi" jamoasi 7 ochko to‘plab, peshqadamlikni qo‘lga kiritdi.
"Fulxem" esa 2 ochkoda qolmoqda. O‘yin protokoli quyidagicha: "Chelsi" 2, "Fulxem" 0.
Gollar: 45-daqiqada Joao Pedro, 56-daqiqada Enzo Fernandez. Ushbu uchrashuv London shahridagi "Stamford Brij" stadionida bo‘lib o‘tdi.

Челси одержал важную победу над Фулхэмом
В третьем туре Английской Премьер-лиги команда "Челси" сыграла на своем поле с "Фулхэмом". Об этом сообщил Euro-football.ru.
В середине первого тайма в центре поля Сандор Берге завладел мячом и сразу же получил передачу от Родриго Муниса, после чего быстро сделал пас на Джошуа Кинга. Кинг вошел в штрафную, обыграл защитника и нанес точный удар по воротам, но гол был отменен, так как Мунис нарушил правила при контроле мяча.
На 45-й минуте с углового Моисес Кайседо пробил головой, но мяч коснулся Тайрика Джорджа, который сразу же попал в тело вратаря. С углового Педро Нету сделал передачу, которую Жоао Педро на линии штрафной принял на высоте и головой точно пробил, открыв счет – 1:0.
После перерыва судья пересмотрел несколько спорных эпизодов и назначил пенальти в пользу "Челси" за игру рукой Райана Сессеньона. При этом Педро также сыграл рукой.
Энцо Фернандес точно пробил пенальти в центр ворот, вратарь прыгнул в сторону, куда смотрел – счет стал 2:0. С этой победой команда "Челси" набрала 7 очков и возглавила турнирную таблицу.
"Фулхэм" же остался с 2 очками. Протокол матча следующий: "Челси" 2, "Фулхэм" 0.
Голы: 45-я минута – Жоао Педро, 56-я минута – Энцо Фернандес. Эта встреча прошла на стадионе "Стэмфорд Бридж" в Лондоне.