Azzedin Unay «Jirona» bilan besh yillik shartnoma imzoladi
"Jirona" rasmiy saytida 25 yoshli marokashlik futbolchining "Marsel" klubidan kelib qo‘shilgani haqida ma’lum qildi. Unay bilan "Jirona" besh yillik shartnoma imzoladi, u 2030 yil 30 iyungacha amal qiladi.
Oldinroq matbuotda Azzedin Unay Moskva "Spartak" klubiga o‘tishdan bosh tortgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Transfermarkt portalidagi ma’lumotlarga ko‘ra, "Jirona" Unay uchun "Marsel" klubiga olti million yevro to‘ladi.
Azzedin Unayning hisobida Marokko terma jamoasi safida 40 ta o‘yin bor. Yarim himoyachi 2022 yilgi jahon chempionatining barcha o‘yinlarida, shu jumladan uchinchi o‘rin uchun o‘yinda ham ishtirok etdi.

Аззедин Унай подписал пятилетний контракт с «Жироной»
Официальный сайт «Жироны» сообщил, что 25-летний марокканский футболист присоединился к клубу из «Марселя». «Жирона» подписала с Унаем пятилетний контракт, который действует до 30 июня 2030 года.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Аззедин Унай отказался переходить в московский «Спартак». По данным портала Transfermarkt, «Жирона» заплатила «Марселю» за Уная шесть миллионов евро.
На счету Аззедина Уная 40 матчей за сборную Марокко. Полузащитник принимал участие во всех играх чемпионата мира 2022 года, включая матч за третье место.