Kuzmichyov Spartakda Djikiyaning yetishmasligini aytdi
Unga ko‘ra, Djikiya maydondagi yetakchi va kapitan sifatida jamoaga katta hissa qo‘shgan. Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, Djikiya ketgach, «Spartak» ko‘plab o‘yinlarda yetakchisiz qolgan, bu esa jamoaning hozirgi o‘yiniga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Agent shuningdek, Djikiya uchun «Spartak»da o‘ynash uning faoliyatidagi eng yorqin davr bo‘lganini qayd etdi. Himoyachi 2017 yildan 2024 yilgacha «qizil-oq» jamoasida o‘ynab, jami 215 o‘yin o‘tkazgan, beshta gol urgan va 11 ta golga assistentlik qilgan.
Yozda Djikiya Turkiyaning «Antalyaspor» klubi bilan ikki yillik shartnoma imzoladi. Ushbu ma’lumotlar futbol ixlosmandlari uchun muhimdir va jamoa tarkibidagi o‘zgarishlarga oid aniq tasavvur beradi.

Kuzmichyov сказал, что в Спартаке не хватает Джикии
Футбольный агент Владимир Кузьмичёв, представляющий интересы футболиста Георгия Джикии из команды «Антальяспор», отметил отсутствие 31-летнего защитника в составе «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Джикия в качестве лидера и капитана на поле вносил значительный вклад в команду. По словам Кузьмичёва, после ухода Джикии «Спартак» во многих матчах остался без лидера, что негативно сказывается на нынешней игре команды.
Агент также отметил, что игра в «Спартаке» была самым ярким периодом в карьере Джикии. Защитник выступал за «красно-белых» с 2017 по 2024 год, проведя всего 215 матчей, забив пять голов и сделав 11 результативных передач.
Летом Джикия подписал двухлетний контракт с турецким клубом «Антальяспор». Эта информация важна для футбольных болельщиков и дает четкое представление о изменениях в составе команды.