Jerzino Nyamsi Turkiya klubiga o‘tishi mumkin
Lokomotiv jamoasining markaziy himoyachisi Jerzino Nyamsi ushbu yozda Moskva klubini tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Turkiyaning Kodjaelispor klubi qiziqish doirasiga tushgan. L’Equipe nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Kodjaelispor bosh murabbiyi Selchuk Inan 28 yoshli fransuz futbolchini jamoasida ko‘rishni istaydi.
Lokomotiv Nyamsi uchun rasmiy taklif olgan, ammo transfer amalga oshmasligi ehtimoli mavjud, chunki turk klubi moliyaviy qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Kodjaelispor so‘nggi mavsum yakunida Turkiya Superligasiga ko‘tarilgan.
Ular chempionatning dastlabki uchta o‘yinidan keyin ochko ololmay, 17-o‘rinda bormoqda. Jerzino Nyamsi 2024 yil qishidan buyon Lokomotiv safida o‘ynaydi.
Uning hisobida Moskva jamoasi uchun 42 o‘yin va to‘rtta gol bor. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 5 million yevroga teng.

Jerzino Nyamsi может перейти в турецкий клуб
Центральный защитник команды «Локомотив» Джерзино Ньямси может покинуть московский клуб этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист попал в сферу интересов турецкого клуба Коджаелиспор. По данным издания L’Equipe, главный тренер Коджаелиспора Сельчук Инан хочет видеть 28-летнего французского футболиста в своей команде.
«Локомотив» получил официальное предложение по Ньямси, однако есть вероятность, что трансфер не состоится, так как турецкий клуб сталкивается с финансовыми трудностями. Коджаелиспор по итогам прошлого сезона вышел в Суперлигу Турции.
После первых трёх матчей чемпионата они не набрали очков и занимают 17-е место. Джерзино Ньямси играет за «Локомотив» с зимы 2024 года.
На его счету 42 матча и четыре гола за московскую команду. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 5 миллионов евро.