Spartak Aleksandr Jiku transferini tasdiqladi
Turkiyaning "Fenerbaxche" klubi "Spartak" jamoasiga markaziy himoyachi Aleksandr Jikuni sotishga rozilik bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda HypeFener xabar bermoqda. Avvalroq "qizil-oq" jamoasi "Fenerbaxche"ga futbolchi uchun to‘rt million yevro taklif qilgani haqida ma’lumot tarqalgan edi.
Manbalarning aytishicha, klub rahbarlari 31 yoshli Jiku transferi bo‘yicha kelishuvga erishgan. Endilikda "Spartak" jamoasi futbolchi bilan shaxsiy shartnoma shartlarini muhokama qilishi kerak bo‘ladi.
Jiku joriy mavsumda Turkiya chempionatining faqat bitta o‘yinida maydonga tushgan va gol urish yoki assist qayd etmagan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati 6,5 million yevro atrofida baholanmoqda.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv natijalari yaqin kunlarda aniq bo‘ladi.

Спартак подтвердил трансфер Александра Жику
Турецкий клуб "Фенербахче" согласился продать центрального защитника Александра Жику команде "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает HypeFener. Ранее появилась информация, что команда "красно-белых" предложила "Фенербахче" четыре миллиона евро за футболиста.
По словам источников, руководство клуба достигло соглашения по трансферу 31-летнего Жику. Теперь команде "Спартак" предстоит обсудить с игроком условия личного контракта.
Жику в текущем сезоне сыграл всего в одном матче чемпионата Турции и не отметился ни голами, ни результативными передачами. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость оценивается примерно в 6,5 миллиона евро.
Ожидается, что этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста. Результаты соглашения между клубом и игроком станут известны в ближайшие дни.