Djikiya Turkiyada o‘zini ishonchli his qilmoqda
Futbol agenti Vladimir Kuzmichyov, yangi himoyachi Georgiy Djikiya manfaatlarini himoya qiluvchi, futbolchining Turkiyada o‘zini qanday his qilishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Djikiya Turkiyada nafaqat o‘yin amaliyotida, balki kundalik hayotda ham o‘zini yaxshi his qilmoqda. «Antalyaspor» klubi rahbariyati va murabbiylari Djikiyaga nisbatan ijobiy munosabatda bo‘lib, bu futbolchiga ishonch bag‘ishlaydi va u o‘zini kerakli deb his qilmoqda.
Bu ma’lumot Sport24 nashri tomonidan keltirilgan. Shu yozda Djikiya ikki yillik shartnoma asosida Turkiya klubiga qo‘shildi.
Rossiya Premyer Ligasi doirasida u «Ximki», «Spartak» va «Amkar» jamoalarida o‘ynagan. Hozirda «Antalyaspor» Turkiya chempionatida oltinchi o‘rinni egallab turibdi va jamoa hisobida olti ochko mavjud.
Bu klubning joriy mavsumdagi natijalari va futbolchining o‘yindagi ishtiroki haqida ijobiy fikrlar bildirilmoqda.

Джикия чувствует себя уверенно в Турции
Футбольный агент Владимир Кузьмичёв, представляющий интересы нового защитника Георгия Джикии, рассказал о том, как футболист чувствует себя в Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Джикия в Турции чувствует себя хорошо не только в игровой практике, но и в повседневной жизни. Руководство и тренеры клуба «Антальяспор» относятся к Джикии положительно, что придаёт футболисту уверенность и он ощущает себя нужным.
Эта информация приведена изданиями Sport24. Этим летом Джикия присоединился к турецкому клубу на двухлетний контракт.
В рамках Российской Премьер-Лиги он выступал за команды «Химки», «Спартак» и «Амкар». В настоящее время «Антальяспор» занимает шестое место в чемпионате Турции и имеет в активе шесть очков.
О результатах клуба в текущем сезоне и участии футболиста в играх высказываются положительные отзывы.