Rifat Jemaletdinov Ahmat klubiga qo‘shildi
Yarim himoyachi Rifat Jemaletdinov yaqin vaqt ichida «Ahmat» jamoasiga qo‘shiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Telegramdagi «Insaydlar» kanali xabariga ko‘ra, 28 yoshli futbolchi Grozniy klubi bilan bir mavsumga mo‘ljallangan shartnoma imzoladi, shartnomani yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud. Jemaletdinov milliy terma jamoalar o‘yinlari uchun tanaffusdan so‘ng «Ahmat»ga qo‘shiladi.
Jemaletdinov «Ahmat»ga erkin agent sifatida o‘tadi. 2024/2025 yilgi mavsum yakunida u CSKA klubini tark etib, yangi jamoasiz qolgan edi.
«Ahmat» jamoasi shanba kuni Rossiya chempionatining navbatdagi o‘yini doirasida «Rostov» jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi. O‘yinning borishi matnli translyatsiya orqali kuzatib borilishi mumkin.
Bu transfer «Ahmat» jamoasining tarkibini mustahkamlashga xizmat qiladi va jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi.

Рифат Джемалетдинов присоединился к клубу Ахмат
Полузащитник Рифат Джемалетдинов в ближайшее время присоединится к команде «Ахмат». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По информации канала «Инсайды» в Telegram, 28-летний футболист подписал с грозненским клубом контракт на один сезон с возможностью продления ещё на год. Джемалетдинов присоединится к «Ахмату» после перерыва, связанного с играми национальных сборных.
Джемалетдинов перейдёт в «Ахмат» в статусе свободного агента. По окончании сезона 2024/2025 он покинул клуб ЦСКА и остался без новой команды.
Команда «Ахмат» в субботу в рамках очередного тура чемпионата России сыграет в гостях с «Ростовом». Ход игры можно будет отслеживать через текстовую трансляцию.
Этот трансфер послужит укреплению состава «Ахмата» и является важным шагом для будущих успехов команды.