Verder o‘n kishi bilan Bayerdan 3:3 hisobda o‘ynadi
Germaniya chempionatining ikkinchi turida “Verder” va “Bayer” jamoalari o‘rtasida ajoyib gol ko‘rsatkichlari bilan kechgan o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning beshinchi daqiqasida Neytan Tella uzatmasidan so‘ng Patrik Shik hisobni ochdi. 35-daqiqada Malik Tilman chap oyog‘i bilan aniq zarba berib, hisobni 0:2 ga yetkazdi.
Birinchi bo‘lim oxirida Bremen jamoasi penaltidan foydalanib, Romano Shmidning markazga aniq zarbasi hisobiga hisobni 2:1 ga keltirdi. Qo‘shimcha vaqtda Kristian Mishel darvozabonni qiynab, darvoza tayoqchasiga zarba berdi.
63-daqiqada Verder jamoasi Niklas Shtarkning maydondan haydalishi sabab o‘n kishi qoldi va o‘z darvozalariga penalti oldi. Shik markazga zarba berdi, darvozabon esa o‘ng tomonga sakradi va hisob 3:1 ga oshdi.
Isaak Shmidt uzoq masofadan aniq zarba berib, hisobni 3:2 ga kamaytirdi. Verder jamoasi g‘alabaga yaqin bo‘lib, 90-daqiqada Keke Topp darvoza tayoqchasiga zarba berdi.
Keyingi hujumda Patrik Shik to‘pni ushlab oldi va Karim Kulibali to‘pni raqib darvozasiga kiritib, hisobni 3:3 ga tenglashtirdi. O‘yinning yakuniy natijasi 3:3 bo‘lib, har ikki jamoa bitta ochko bilan hisoblashdi.
Ushbu o‘yin tomoshabinlarga ko‘plab qiziqarli lahzalar taqdim etdi va har ikki jamoaning kuchli raqobatini namoyish etdi. Natijada “Verder” va “Bayer” jamoalari o‘zaro teng natija qayd etdilar.

Verder сыграл вничью с Байером 3:3 вдесятером
Во втором туре чемпионата Германии состоялся матч между командами «Вердер» и «Байер», который запомнился великолепным количеством голов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На пятой минуте Патрик Шик открыл счёт после передачи Нейтана Теллы. На 35-й минуте Малик Тильман точным ударом левой ногой увеличил счёт до 0:2.
В конце первого тайма команда Бремена реализовала пенальти благодаря точному удару Романо Шмида в центр ворот, сократив счёт до 2:1. В дополнительное время Кристиан Мишель создал проблемы вратарю, попав в штангу.
На 63-й минуте команда Вердера осталась в меньшинстве из-за удаления Никласа Штарка и получила пенальти в свои ворота. Шик пробил в центр, вратарь прыгнул вправо, и счёт стал 3:1.
Исаак Шмидт точным дальним ударом сократил разрыв до 3:2. Команда Вердера была близка к победе, и на 90-й минуте Кеке Топп попал в штангу.
В следующей атаке Патрик Шик удержал мяч, и Карим Кулибали забил в ворота соперника, сравняв счёт 3:3. Итоговый результат матча — 3:3, и обе команды получили по одному очку.
Эта игра подарила зрителям множество интересных моментов и продемонстрировала сильное соперничество обеих команд. В итоге «Вердер» и «Байер» сыграли вничью.