Zenit jamoasining hujumchisi Aleksandr Sobolev Rossiya Premyer Ligasining 7-turi doirasida Pari NN jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuv (2:0)dan so‘ng o‘z rejalari haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda samarali uzatma amalga oshirgan futbolchi o‘yindan so‘ng darhol Murmansk shahriga baliq oviga borishni rejalashtirayotganini bildirdi. Sobolevning aytishicha, u aeroportga shoshilmoqda, chunki baliq uni kutmoqda.
Murmanskda baliq juda ko‘p ekan. Keyingi o‘yinda Sankt-Peterburg jamoasi 14 sentyabr kuni Kaliningradda Baltika jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Shu bilan birga, Sobolev sentyabr oyida Rossiya terma jamoasining Iordaniya va Qatar bilan o‘tkaziladigan do‘stlik uchrashuvlariga chaqirilmagan. Bu esa uning jamoa tarkibida bo‘lmasligini anglatadi.
Sobolevning baliq oviga borish rejalari va terma jamoaga chaqirilmasligi haqida ma’lumotlar rasmiy manbalardan olingan.

Соболев Парии НН после победы отправился в Мурманск на рыбалку
Нападающий команды «Зенит» Александр Соболев после матча 7-го тура Российской Премьер-Лиги против команды «Пари НН» (2:0) рассказал о своих планах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист, сделавший результативную передачу в матче, заявил, что сразу после игры планирует отправиться на рыбалку в город Мурманск. По словам Соболева, он спешит в аэропорт, потому что рыба его ждёт.
В Мурманске очень много рыбы. В следующем матче команда Санкт-Петербурга выйдет на поле 14 сентября в Калининграде против команды «Балтика».
При этом Соболев не был вызван в сборную России на товарищеские матчи с Иорданией и Катаром, которые пройдут в сентябре. Это означает, что он не будет в составе команды.
Информация о планах Соболева поехать на рыбалку и о его невызове в сборную получена из официальных источников.