Shanba kuni kechqurun Ispaniya chempionatining uchinchi turida «Real Sosyedad» jamoasi mehmon sifatida «Real Oviedo» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiyalik yarim himoyachi Arsen Zaxaryan asosiy tarkibga kiritilmadi. Uning ismi zaxira o‘yinchilar ro‘yxatida mavjud.
Yangi mavsumda 22 yoshli Arsen Zaxaryan maydonga hali tushgani yo‘q. U dastlab «Valensiya»ga qarshi o‘yinda (1:1) asosiy tarkibga kirmadi, keyinchalik «Espanol»ga qarshi o‘yinda (2:2) esa butun o‘yin davomida zaxirada o‘tirib chiqdi.
O‘tgan mavsum davomida Zaxaryan sog‘liq muammolari bilan yuzlashdi. Shu sababli futbolchi rasmiy o‘yinlarda faqat to‘rt marta maydonga tushishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu holat uning jamoaga to‘liq yordam berishiga to‘sqinlik qildi. Hozirgi vaziyatda murabbiylar uning sog‘ligiga e’tibor qaratib, maydonga qaytishini kutmoqda.

Захарян не в основном составе «Реал Сосьедада»
В субботу вечером в третьем туре чемпионата Испании команда «Реал Сосьедад» сыграет в гостях против «Реал Овьедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Российский полузащитник Арсен Захарян не включён в основной состав. Его имя присутствует в списке запасных игроков.
В новом сезоне 22-летний Арсен Захарян ещё не выходил на поле. Сначала он не попал в основной состав в матче против «Валенсии» (1:1), а затем в игре против «Эспаньола» (2:2) провёл весь матч на скамейке запасных.
В прошлом сезоне Захарян столкнулся с проблемами со здоровьем. По этой причине футболисту удалось выйти на поле в официальных матчах всего четыре раза.
Эта ситуация мешала ему полностью помогать команде. В текущей ситуации тренеры уделяют внимание его здоровью и ждут его возвращения на поле.