Glushenkov: Pari NN ustidan g‘alaba muhim bo‘ldi
Zenit jamoasi hujumchisi Maksim Glushenkov Rossiya Premyer Ligasining 7-turida Pari NN jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 2:0 hisobida g‘alaba qozonishdan so‘ng o‘yinning muhim jihatlarini ta’kidladi va jamoaning so‘nggi o‘yinlardagi natijalarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, birinchi bo‘lim murakkab kechdi, chunki jamoa bir nechta imkoniyatlarni amalga oshira olmadi. Biroq, kiritilgan birinchi gol jamoaga o‘zini erkin his qilishga yordam berdi.
Ikkinchi gol esa, Glushenkov fikricha, g‘alaba masalasini yakuniy hal qildi va raqibga qarshi barcha savollarni yo‘qqa chiqardi. Hujumchi, Zenit jamoasining boshlanishi unchalik omadsiz emasligini ta’kidladi.
U shuningdek, bu raqiblarni mag‘lub etish va 6 ochko olish kerakligini aytdi. Agar bu o‘yinda ham ochko olinmaganida, vaziyat yomon va qayg‘uli bo‘lardi.
Glushenkov o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Hozirda Zenit 12 ochko bilan turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi.

Глушенков: Победа над Пари НН была важной
Нападающий команды Зенит Максим Глушенков после победы со счётом 2:0 в матче 7-го тура Российской Премьер-Лиги против команды Пари НН подчеркнул важные моменты игры и оценил результаты команды в последних матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, первый тайм был сложным, так как команда не смогла реализовать несколько моментов. Однако забитый первый гол помог команде почувствовать себя свободнее.
Второй гол, по мнению Глушенкова, окончательно решил вопрос о победе и снял все вопросы к сопернику. Нападающий отметил, что начало сезона для Зенита не такое уж неудачное.
Он также сказал, что нужно побеждать этих соперников и брать 6 очков. Если бы в этой игре очки не были взяты, ситуация была бы плохой и печальной.
Глушенков был признан лучшим игроком матча. В настоящее время Зенит занимает четвёртое место в турнирной таблице с 12 очками.