Chelsi Jekson transferini vaqtincha to‘xtatdi, Bavariya fikri
«Chelsi» jamoasi Nikolas Jeksonning «Bavariya» klubiga o‘tishini to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonliklar bunday qarorga shanba kuni hujumchi Liam Delap jarohat olgach kelishdi. Delap «Fulxem»ga qarshi o‘yinning birinchi bo‘limida jarohat sabab maydonni tark etishga majbur bo‘ldi.
«Bavariya» sport direktori Maks Eberl vaziyat yuzasidan fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Jekson hozircha Myunxenda qolmoqda va o‘yindan keyin keyingi qadamlar belgilanishi aytildi.
Eberl aniq nima bo‘lishini hozircha ayta olmasligini ta’kidladi. Oldindan rejalashtirilganidek, «Bavariya» 24 yoshli Nikolas Jeksonni ijaraga olib, keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘lishi kerak edi.
Hozirgi vaziyat esa klublar o‘rtasidagi kelishuvni qayta ko‘rib chiqishga sabab bo‘lmoqda. Bu holat futbolchilar va jamoalar uchun muhim qarorlarni qabul qilishda ehtiyotkorlik zarurligini ko‘rsatadi.

Челси Джексон временно приостановил трансфер, мнение Баварии
Лондонцы приняли такое решение в субботу после того, как нападающий Лиам Делап получил травму. Делап был вынужден покинуть поле в первом тайме матча против «Фулхэма» из-за травмы.
Спортивный директор «Баварии» Макс Эберл прокомментировал ситуацию. По его словам, Джексон пока остаётся в Мюнхене, и после матча будут определены дальнейшие шаги.
Эберл подчеркнул, что пока не может точно сказать, что произойдёт. Согласно первоначальному плану, «Бавария» должна была арендовать 24-летнего Николаса Джексона с правом последующего выкупа.
Текущая ситуация заставляет клубы пересмотреть соглашение. Это показывает необходимость осторожности при принятии важных решений для футболистов и команд.