Sochi jamoasiga ko‘p penalti berilishi muhokamada
Sochi jamoasi Rossiya chempionatining 7-turida Spartakga qarshi o‘tkazilgan safardagi o‘yinda 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Sochi jamoasi ikkita golni penaltilar orqali yo‘qotdi. Ikkinchi penalti esa ikkinchi bo‘limning qo‘shimcha vaqtida hakam tomonidan belgilandi.
Jamoaning rasmiy Telegram kanalida o‘yindan keyin quyidagi fikrlar bildirildi: "Yetti tur davomida darvozamizga beshta penalti berildi. Bu tasodifmi?" Hozirgi vaqtda Sochi jamoasi 7 turdan so‘ng faqat bitta ochko to‘plab, musobaqa jadvalining oxirida turibdi.
Jamoaning bu holati muxlislar va mutaxassislar orasida turli munozaralarga sabab bo‘lmoqda. Sochi keyingi o‘yinlarda o‘z natijalarini yaxshilashga intilmoqda.

Обсуждение большого количества назначенных пенальти в адрес команды Сочи
Команда Сочи проиграла в гостевом матче 7-го тура чемпионата России против Спартака со счётом 1:2. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этом матче команда Сочи пропустила два гола с пенальти. Второй пенальти был назначен судьёй в дополнительное время второго тайма.
В официальном Telegram-канале команды после игры были высказаны следующие мысли: «За семь туров в наши ворота назначили пять пенальти. Это случайность?» В настоящее время команда Сочи после 7 туров набрала всего одно очко и занимает последнее место в турнирной таблице.
Ситуация команды вызывает различные споры среди болельщиков и специалистов. Сочи стремится улучшить свои результаты в следующих матчах.