Sergey Pavlovich: Denisov MMA uchun tayyor sportchi
UFC jangchisi va «Spartak» jamoasi muxlisi Sergey Pavlovich «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan eksklyuziv intervyusida o‘yinni tahlil qildi hamda Daniil Denisov bilan o‘tkazgan mashg‘uloti haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergey Pavlovichning fikricha, «Spartak» va «Sochi» o‘rtasidagi uchrashuv juda qiziqarli kechdi. Jamoalar o‘rtasida kuchli raqobat bo‘lib, o‘yin davomida har ikki tomon darvozasi ko‘p hujum ostida qoldi.
Unga ko‘ra, o‘yinda asosiysi g‘alaba qozonishdir va bu borada «Spartak» futbolchilari yaxshi natija ko‘rsatdi. Jangchi o‘zining so‘zlarida o‘yinning hayajonli va tarang kechganini ta’kidladi.
Sergey so‘nggi marta stadionga yarim yil oldin tashrif buyurganini aytdi. U «Spartak» jamoasining ko‘plab futbolchilarini yoqtirishini, biroq aynan birini ajratib ko‘rsatolmasligini bildirdi.
Shuningdek, Daniil Denisov bilan o‘tkazgan mashg‘uloti haqida gapirar ekan, u Daniilni iqtidorli va kuchli sportchi deb baholadi. Daniilning jangga tayyorgarligi yuqori darajada ekanligi ko‘rinib turadi, chunki u nafaqat professional futbolchi, balki MMA uchun ham sharoitga ega.
Sergey Denisovning jismoniy holatini mustahkam va yaxshi deb baholadi. Mashg‘ulotlar yengil bo‘lganiga qaramay, Daniil o‘zini yaxshi ko‘rsatdi.
Jangchi Daniilni Rossiyada bo‘lsa, o‘z jangiga taklif qilish niyatida ekanini aytdi. Rossiyada jang o‘tkazish imkoniyati bor-yo‘qligi esa unga bog‘liq emas, ammo u bunday imkoniyatni xohlaydi.
Intervyu so‘ngida Sergey Pavlovich o‘z fikrlarini aniq va ravshan ifoda etib, sport va jang san’ati sohasidagi hamkorlik va do‘stlikni qadrlashini ta’kidladi.

Сергей Павлович: Денисов готовый спортсмен для MMA
Боец UFC и болельщик команды «Спартак» Сергей Павлович в эксклюзивном интервью для сетевого издания «Евро-Футбол.Ru» проанализировал игру и рассказал о тренировке с Даниилом Денисовым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Сергея Павловича, матч между «Спартаком» и «Сочи» прошёл очень интересно. Между командами была сильная конкуренция, и в ходе игры ворота обеих сторон подвергались множеству атак.
По его словам, главное в игре — победить, и в этом плане футболисты «Спартака» показали хороший результат. Боец отметил, что игра была захватывающей и напряжённой.
Сергей рассказал, что последний раз посещал стадион полгода назад. Он отметил, что ему нравятся многие футболисты «Спартака», но выделить кого-то конкретного не может.
Также, говоря о тренировке с Даниилом Денисовым, он оценил Даниила как талантливого и сильного спортсмена. Видно, что подготовка к бою у Даниила на высоком уровне, так как он не только профессиональный футболист, но и готов к MMA.
Сергей оценил физическую форму Денисова как крепкую и хорошую. Несмотря на то, что тренировки были лёгкими, Даниил проявил себя хорошо.
Боец заявил, что намерен пригласить Даниила на свой бой, если тот будет в России. Возможность проведения боя в России не зависит от него, но он хотел бы такой возможности.
В конце интервью Сергей Павлович чётко и ясно выразил свои мысли, подчеркнув ценность сотрудничества и дружбы в области спорта и боевых искусств.