Aleksandr Udaltsov, Nizhniy Novgorod shahrining "Pari NN" futbol klubi sport direktori, Rossiya chempionatining yettinchi turida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 0:2 hisobida yakunlandi. Udaltsovning so‘zlariga ko‘ra, bu natija standart vaziyatlarda ikkita gol o‘tkazib yuborilgani sababli yuzaga keldi.
Biroq, o‘yin jihatidan va jamoaning umumiy holati nuqtai nazaridan ular yaxshi ko‘rinish bergan. Ushbu o‘yindan so‘ng, Sergey Semak boshchiligidagi "Zenit" jamoasi 12 ochko bilan to‘rtinchi o‘ringa ko‘tarildi.
Shunga qaramay, "Baltika" jamoasi o‘z o‘yini hali o‘tkazilmaganligi sababli, ularni ortda qoldirishi mumkin. "Pari NN" esa 3 ochko bilan turnir jadvalida o‘n beshinchi pog‘onada turibdi.
Bu natijalar jamoalarning mavsumdagi holatini aniq ko‘rsatib beradi va keyingi o‘yinlarda yaxshilanish zarurligini ta’kidlaydi.

Удальцов раскритиковал ошибки в стандартных ситуациях
Александр Удальцов, спортивный директор футбольного клуба «Пари НН» из Нижнего Новгорода, высказался после матча с петербургским «Зенитом» в седьмом туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счётом 0:2. По словам Удальцова, такой результат возник из-за пропущенных двух голов при стандартных ситуациях.
Однако с точки зрения игры и общего состояния команды они выглядели хорошо. После этой игры команда «Зенит» под руководством Сергея Семака поднялась на четвёртое место с 12 очками.
Тем не менее, команда «Балтика» ещё не провела свой матч, поэтому может обойти их. «Пари НН» же с 3 очками занимает пятнадцатое место в турнирной таблице.
Эти результаты чётко отражают состояние команд в сезоне и подчёркивают необходимость улучшений в следующих играх.