«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoasining o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi turda «shaharliklar» o‘z maydonida «Tottenhem»ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu mag‘lubiyatdan so‘ng Gvardiolaga o‘tgan mavsumdagi, jumladan taktika bilan bog‘liq muammolar eslatila boshlandi.
Murabbiy o‘z fikrida shunday dedi: «Jamoam to‘pni nazorat qilganda va uzatma bilan o‘yin qurishni yoqtiraman. Biroq ba’zan tezkor hujum qilish zarur bo‘ladi.
Biz doim shunday qilganmiz. Leroy Sane va Rahim Sterling to‘pni qaytarib olganda, mashina kabi oldinga yugurishardi.
Biz hujumdagi o‘yinimizni raqibning himoyasiga qarab o‘zgartirishimiz kerak. Shunday qilib javob qaytarmog‘imiz lozim.
Ana shunday yondashuv bilan o‘tgan o‘n yilda 18 ta sovrin qo‘lga kiritdik». Yakshanba kuni «Manchester Siti» «Brayton»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.

Гвардиола проанализировал тактику Манчестер Сити
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о игре своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем туре «горожане» на своем поле проиграли «Тоттенхэму» со счетом 0:2. После этого поражения Гвардиоле начали напоминать о проблемах прошлого сезона, в том числе связанных с тактикой.
Тренер сказал следующее: «Мне нравится, когда моя команда контролирует мяч и строит игру через передачи. Однако иногда необходимо проводить быстрые атаки.
Мы всегда так делали. Когда Лерой Сане и Рахим Стерлинг отбирали мяч, они бежали вперед, как машина.
Нам нужно менять нашу атакующую игру в зависимости от защиты соперника. Именно так мы должны отвечать.
С таким подходом за последние десять лет мы завоевали 18 трофеев». В воскресенье «Манчестер Сити» сыграет в гостях с «Брайтоном».