Xabi Alonso Realning g‘alabasini yuqori baholadi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso "Mallorka"ga qarshi o‘yinda (2:1) jamoaning o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa o‘yinning 7-daqiqasida gol o‘tkazib yuborgan bo‘lsa-da, birinchi bo‘limning so‘nggi ikki daqiqasida ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. 37 va 38-daqiqalarda Arda Gyuler hamda Vinisius Junior hisobni tenglashtirdi va oldinga chiqardi.
Alonso o‘yindan keyingi intervyusida, o‘tkazib yuborilgan golga jamoa yaxshi javob qaytarganini ta’kidladi. U birinchi bo‘lim davomida tanaffusda press va kontrpressdagi kamchiliklarni muhokama qilib, ularni bartaraf etish choralarini ko‘rganliklarini aytdi.
Bu choralar o‘z samarasini berdi va jamoa tez orada ikki gol urdi. Shu tariqa, "Real" Ispaniya chempionatining uchinchi turidan so‘ng 9 ochko bilan turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda.

Хаби Алонсо высоко оценил победу Реала
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо поделился своими мыслями об игре команды в матче против «Мальорки» (2:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя команда пропустила гол на 7-й минуте игры, в последние две минуты первого тайма удалось забить два гола. На 37-й и 38-й минутах Арда Гюлер и Винисиус Жуниор сравняли счёт и вывели команду вперёд.
В послематчевом интервью Алонсо отметил, что команда хорошо отреагировала на пропущенный гол. Он рассказал, что во время перерыва обсуждали недостатки в прессинге и контрпрессинге и приняли меры для их устранения.
Эти меры дали результат, и команда вскоре забила два гола. Таким образом, «Реал» после третьего тура чемпионата Испании лидирует в турнирной таблице с 9 очками.