Inter Mayami jamoasi Ligalar kubogi finaliga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu final o‘yini 1 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 03:00 da bo‘lib o‘tadi. Finalda Inter Mayami Sietl Saunders jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Jamoa a’zolari ushbu musobaqaga katta ishtiyoq va kuch bilan tayyorlanmoqda. Rodrigo de Paul matbuot anjumanida, Lionel Messining mentaliteti haqida gapirib, uning doimiy kurash va g‘alaba uchun intilishini ta’kidladi.
U shuningdek, Messining va boshqa o‘yinchilarning jamoa uchun katta mehnat qilganini aytdi. Jamoa a’zolari final oldidan kuch va ishtiyoqga to‘la ekanliklarini bildirgan.
Lionel Messi 2023 yilning o‘rtalarida Inter Mayami jamoasiga qo‘shilgan bo‘lsa, Rodrigo de Paul esa joriy yozda jamoaga kelgan. Yarim finalda Inter Mayami Orlando Siti jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yinda Messi ikkita gol urdi. Jamoa finalga jiddiy tayyorlanmoqda va g‘alaba uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

De Paul: Месси морально подготовился к финалу
Этот финальный матч состоится 1 сентября в 03:00 по московскому времени. В финале Интер Майами выйдет на поле против команды Сиэтл Саундерс.
Члены команды готовятся к этому соревнованию с большим энтузиазмом и силой. Родриго де Пауль на пресс-конференции говорил о менталитете Лионеля Месси, подчеркнув его постоянную борьбу и стремление к победе.
Он также отметил, что Месси и другие игроки много трудились ради команды. Члены команды заявили, что перед финалом они полны сил и энтузиазма.
Лионель Месси присоединился к Интер Майами в середине 2023 года, а Родриго де Пауль пришёл в команду этим летом. В полуфинале Интер Майами победил Орландо Сити со счётом 3:1.
В этом матче Месси забил два гола. Команда серьёзно готовится к финалу и использует все возможности для победы.