Futbolchi Lamin Yamal "Barselona" jamoasi safida "Rayo Valyekano"ga qarshi o‘yinda penalti amalga oshirib hisobni ochdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh qanot himoyachisi uchinchi tur doirasidagi o‘yinda 40-daqiqada darvoza ishg‘ol qildi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Yamal 21-asrda La Liga doirasida penalti urgan eng yosh futbolchi hisoblanadi.
U 18 yoshda va 49 kundan iborat. Shuni ta’kidlash kerakki, bu Lamin Yamallning "Barselona" safidagi barcha musobaqalarda birinchi penalti urishi bo‘ldi.
Avvalgi o‘yinlarda u faqat yoshlar terma jamoalari va Ispaniya terma jamoasi safida penalti bajarishga chiqardi. Hozirda LiveResult.ru saytida "Rayo Valyekano" va "Barselona" o‘rtasidagi uchrashuv matn ko‘rinishida jonli tarzda yoritilmoqda.
Ushbu o‘yin haqida so‘nggi yangiliklar va voqealar shu manzilda taqdim etilmoqda. Futbol muxlislari uchun ushbu manba o‘yinning har bir daqiqasini kuzatish imkonini beradi.

Ламин Ямал — самый молодой автор пенальти в Ла Лиге
Футболист Ламин Ямал открыл счёт с пенальти в матче "Барселоны" против "Райо Вальекано". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой крайний защитник забил в матче третьего тура на 40-й минуте. По данным Opta, Ямал является самым молодым футболистом, забившим пенальти в Ла Лиге в XXI веке.
Ему 18 лет и 49 дней. Следует отметить, что это был первый пенальти Ламина Ямала во всех соревнованиях за "Барселону".
Ранее в матчах он выполнял пенальти только за молодёжные сборные и национальную сборную Испании. В настоящее время на сайте LiveResult.ru ведётся текстовая онлайн-трансляция встречи "Райо Вальекано" и "Барселоны".
Последние новости и события этого матча представлены по указанной ссылке. Для футбольных болельщиков этот ресурс позволяет следить за каждой минутой игры.