«Chelsi» klubi «Sanderlend» bilan hujumchi Mark Giu ijara shartnomasini bekor qilish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi avgust oyining boshida «Qora mushuklar» safida o‘ynash uchun ijara asosida o‘tgan edi. Biroq, to‘rt haftadan kamroq vaqt o‘tib, «ko‘klar» Liam Delapning jarohati sababli uni jamoaga qaytarishga qaror qildi.
Jurnalist Mett Lou ma’lumotlariga ko‘ra, 19 yoshli Giu yaqin kunlarda Enzo Mareski boshqaruvidagi jamoaga qo‘shiladi. «Sanderlend» ijara shartnomasini bekor qilishga rozilik bildirdi.
Mark Giu Angliya Premer-ligasida yangi jamoa tarkibida uchta o‘yin o‘tkazdi va bitta gol urdi. U chempionat doirasida ikki marta zaxiradan maydonga tushdi, Kubok o‘yinida esa boshlang‘ich tarkibda maydonga chiqdi va o‘sha o‘yinda yagona golini kiritdi.
«Barselona» akademiyasida tarbiyalangan futbolchining «Chelsi» bilan shartnomasi 2029 yilgacha mo‘ljallangan.

Марка Гиу договор аренды расторгнут
Клуб «Челси» достиг соглашения с «Сандерлендом» о расторжении арендного договора нападающего Марка Гиу. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Испанский футболист в начале августа перешёл в «Чёрных котов» на правах аренды. Однако менее чем через четыре недели «синие» решили вернуть его в команду из-за травмы Лиама Делапа.
По данным журналиста Метта Лоу, 19-летний Гиу в ближайшие дни присоединится к команде под руководством Энцо Марески. «Сандерленд» согласился на расторжение аренды.
Марк Гиу провёл три матча в составе новой команды в Английской Премьер-лиге и забил один гол. В чемпионате он дважды выходил на замену, а в кубковом матче вышел в стартовом составе и забил единственный гол в той игре.