Yamal Barselona ochkolarini yo‘qotishini tushuntirdi
«Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal La Liga doirasidagi «Rayo Valyekano»ga qarshi o‘yindan keyin intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. 18 yoshli futbolchi o‘yinning 40-daqiqasida penalti zarbasini aniq amalga oshirib, hisobni ochdi.
Barselona jamoasi ustunlikni saqlab qololmadi va 67-daqiqada gol o‘tkazib yubordi. Maydon egalarining g‘alaba qozonish imkoniyati ham bor edi, ammo kataloniyaliklarni darvozabon Joan Garsiya saqlab qoldi.
Joan Garsiya o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Lamin Yamal o‘z fikrlarini shunday ifoda etdi: «Bugun bizda kerakli ruhiyat yetishmadi.
O‘tgan mavsumdagi kabi o‘ynashimiz zarur. Muammo yuqori himoya chizig‘ida emas.
Biz o‘z futbolimizni davom ettirishimiz, o‘z g‘oyamizga sodiq qolishimiz kerak. Milliy jamoalar o‘yinlaridan so‘ng, avvalgi ruhiyat bilan qaytamiz va qolgan barcha o‘yinlarda g‘alaba qozonishga harakat qilamiz».

Ямал объяснил потерю очков Барселоной
Левый защитник команды «Барселона» Ламин Ямал дал интервью после матча Ла Лиги против «Райо Вальекано». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась вничью со счётом 1:1. 18-летний футболист открыл счёт на 40-й минуте, точно реализовав пенальти.
Команда Барселоны не смогла сохранить преимущество и пропустила гол на 67-й минуте. У хозяев поля также был шанс на победу, но вратарь каталонцев Жоан Гарсия спас ситуацию.
Жоан Гарсия был признан лучшим игроком матча. Ламин Ямал выразил своё мнение следующим образом: «Сегодня нам не хватило нужного настроя.
Нужно играть так же, как в прошлом сезоне. Проблема не в оборонительной линии.
Мы должны продолжать играть в свой футбол, оставаться верными своей идее. После матчей национальных сборных мы вернёмся с прежним настроем и постараемся выиграть все оставшиеся игры».