Makhachqaladagi Dinamoda yangi futbolchilar qo‘shiladi
Makhachqaladagi «Dinamo» jamoasi bosh murabbiyi Hasanbi Bidjiev yaqinda jamoaga yangi futbolchilar qo‘shilishi haqida va’da berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu ma’lumot Moskva «Dinamo» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan va 1:0 hisobida yakunlangan yettinchi tur o‘yini so‘ngida ma’lum bo‘ldi. Bidjievning so‘zlariga ko‘ra, jamoada kuchayish rejalashtirilmoqda, ammo hozircha bu jarayon qanday kechishi aniq emas.
Joriy transfer oynasida «Dinamo» safini bir nechta yangi futbolchilar bilan mustahkamladi. Ulardan biri – Birlashgan Arab Amirliklarining «Al-Ayn» klubidan ijaraga olingan himoyaviy yarim himoyachi Mehdi Muborik.
Shuningdek, «Sochi» jamoasida o‘ynagan darvozabon Nikita Karabashev ham jamoaga qo‘shildi. Markaziy himoyachi sifatida esa Kuvaytning «Kazma» klubidan 300 ming yevroga sotib olingan Imadeddin Azzi faoliyat yuritadi.
Oldinga hujumchi sifatida esa Tunisning «Monastir» klubidan 350 ming yevroga xarid qilingan Hazem Masturi jamoaga qo‘shildi. Ushbu o‘zgarishlar «Dinamo»ning kelgusidagi o‘yinlarida muvaffaqiyatga erishishiga yordam beradi deb kutilyapti.

В Динамо Махачкала присоединяются новые футболисты
Главный тренер команды «Динамо» из Махачкалы Хасанби Биджиев недавно пообещал, что в команду присоединятся новые футболисты. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Эта информация стала известна после седьмого тура, в котором команда играла против московского «Динамо» и завершила матч со счётом 1:0. По словам Биджиева, планируется усиление команды, однако пока не ясно, как именно будет проходить этот процесс.
В текущем трансферном окне «Динамо» укрепило состав несколькими новыми игроками. Один из них — защитный полузащитник Мехди Муборик, арендованный у клуба «Аль-Айн» из Объединённых Арабских Эмиратов.
Также в команду присоединился вратарь Никита Карабашев, ранее игравший за «Сочи». В качестве центрального защитника выступает Имадеддин Аззи, приобретённый у клуба «Казма» из Кувейта за 300 тысяч евро.
В нападении появился Хазем Мастури, купленный у тунисского клуба «Монастир» за 350 тысяч евро. Ожидается, что эти изменения помогут «Динамо» добиться успеха в предстоящих матчах.